تور بازدید و عکاسی خانه کوشک

بر آن شدیم تا با حضور اساتید عکاسی در دل بافت تاریخی تهران از عمارتی قدیمی عکاسی کنیم و بعد آن گذری در کوچه های قدیمی و خانه صادق هدایت داشته باشیم، همچنین این برنامه با پذیرایی میان وعده در کافه ایی سنتی برگزار می شود.
عمارت شقاقی یا خانه کوشک یا ماندالا مربوط به دوره رضا شاه پهلوی می باشد. عمارتی بیضی شکل در یک زمین ۱۵۵۰ متری با یک معماری به سبک معماری خانه های دوره قاجاریه و ترکیب آن با معماری اروپایی است. نمای داخلی و بیرونی این خانه به قدری زیبا و هنرمندانه با گچبری، مقرنس کاری، آجرکاری، گره چینی، نقاشی، آینه کاری و کاشی کاری تزیین شده است که ببیننده از دیدن آن سیر نمی شود. چهار ایوان بسیار زیبا در اطراف این عمارت وجود دارد که زیبایی این قصر با شکوه را دو چندان می نمایند. این عمارت شامل طبقات زیرزمین، همکف، طبقه اول و کلاه فرنگی است که به صورت مورب در ابعاد ۴۹ در ۳۳ متر ساخته شده است. این عمارت دارای چندین زیرزمین، ۵ تالار، ۶ اتاق خواب، یک اتاق مطالعه و دفتر کار و یک آشپزخانه مجهز به فِر سنگی می باشد. آشپزخانه در مجاورت آب انبار در زیرزمین واقع شده است که مخزن آب گرمی نیز در کنار آن قرار دارد. مالک اصلی این خانه دکتر حسین شقاقی بوده است. وی در سال ۱۳۱۰ از آلمان به ایران آمد و با الهام از خانه های قجری این خانه را ساخت. این خانه در سال ۱۳۷۸ به ثبت ملی رسید و بعد از ثبت، کلاس های صنایع دستی در آن برگزار شد. وقتی اسفندیار رحیم مشایی به ریاست سازمان میراث فرهنگی رسید از خانه شقاقی به عنوان مکانی برای ستاد تبلیغات نمایشگاههای مورد استفاده قرار گرفت. وقتی حمید بقایی به ریاست این سازمان برگزیده شد عمارت شقاقی به نهاد ریاست جمهوری منتقل شد.
ثبت ملی
این اثر در تاریخ فروردین ۱۳۷۸ با شمارهٔ ۲۳۲۲به ثبت ملی رسید.
دسترسی به عمارت شقاقی یا خانه کوشک
وسیله نقلیه شخصی: خانه کوشک یا عمارت شقاقی در خیابان فردوسی، خیابان تقوی، خیابان مهنا واقع شده است.
مترو: با استفاده از مترو خط ۴ در ایستگاه فردوسی از قطار پیاده شوید. وارد میدان فردوسی شده به سمت خیابان فردوسی بروید. در کمتر از ۱۰۰ متر به خیابان گلپرور می رسید وارد خیابان گلپرور شوید. به خیابان امیرسلیمانی که رسیدید به سمت راست بپیچید. مستقیم بروید تا به خیابان مهنا برسید. عمارت کوشک در این خیابان واقع شده است. برای دیدن روی نقشه اینجا کلیک کنید.

 

امکانات: مجوز برای عکاسی، راهنما، استاد عکاسی، میان وعده در کافه سنتی

زمان برگزاری: جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ از ساعت ۱۶:۰۰  الی ۲۰

نحوه برگزاری: حضور توسط همسفران در عمارت کوشک

هزینه برنامه : ۸۵/۰۰۰ تومان

ظرفیت محدود – اولویت با دوستانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند. این تور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد.

تلفن هماهنگی در محل: ۰۹۱۲۹۴۷۹۱۵۰

اعضای باشگاه عکاسان طنین جهت برخورداری از ۲۵ درصد تخفیف، به شماره ۰۹۱۲۹۴۷۹۱۵۰ در وات ساپ پیام دهند.

قوانین کنسلی:

  • درصورت کنسل کردن تور از ۱۰ تا ۳ روز قبل ازاجرا  ۲۵% کسر می‌شود.
  • درصورت کنسل کردن تور از ۳ تا ۲ روز قبل از اجرا ۵۰% کسر می‌شود.
  • درصورت کنسل کردن تور از ۲ روز  تا ۲۴ ساعت قبل از اجرا ۷۰% کسر می‌شود.
  • درصورت کنسل کردن تور از ۲۴ ساعت تا زمان اجرا – هیچ هزینه ای عودت داده نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *