تور ۲/۵ روزه عکاسی/ ترکمن صحرا – خالد نبی(تمدید شد)

 

خدمات:   هتل ۳ ستاره (عجم هتل)، یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار محلی و ترکمنی، وسیله توریستی درجه A، بیمه مسافرتی، راهنمای طبیعت گردی،  یک شب اقامت

حرکت:چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ساعت ۲۴ – تهران، میدان آرژانتین، جنب فروشگاه شهروند، روبروی بانک سامان

برگشت: ۲۰ اردیبهشت ساعت ۲۴ تهرانیم

آخرین مهلت ثبت نام: سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه

بازدید ها: 

روز اول

چک این در هتل عجم آزادشهر

بازدید هزار دره و مجموعه تاریخی خالد نبی شامل مقبره خالد نبی ،چوپان آتا و عالم بابا ،دیرک ،قبرستان سنگی و دشتهای زیبای پر از لاله .

و عکاسی نجومی از خالد نبی

روز دوم

بازدید از النگ دره گرگان
حرکت به سوی علی آباد کتول و بازدید از آبشار علی آباد کتول آبشار تمام خزه ای
بازدید از گنبد کاووس
ناهار در رستوران برتر جوجه گنبد
حرکت به سمت استرالیای ایران دشت پای پارک ملی گلستان “آق قمیش ”

 

آشنایی با منطقه ترکمن صحرا

منطقه ای زیبا و بکر در شمال شرقی ایران عزیزمان به نام ترکمن صحرا وجود دارد که بخش های زیادی از استان های گلستان و خراسان شمالی را در بر می گیرد، از جمله شهرهایی که جزئی از منطقه ترکمن صحرا هستند نیز عبارت از گنبدکاووس، بندر ترکمن، کلاله،  مراوه‌ تپه، کلاله، سیمین‌ شهر، گمش ‌تپه، نگین ‌شهر، انبار آلوم می باشند. با توجه به موقعیت جغرافیایی جذاب و توریست پسندی که این منطقه ی شمالی داراست سالانه گردشگری زیادی به سمت آن می روند و از طبیعت بکر و رویایی که دارد نهایت لذت را می برند. از همین رو در این مطلب قصد داریم تا درباره ترکمن صحرا صحبت کنیم و جاذبه ها و مناطق دیدنی آن را خدمتتان معرفی کنیم.

همانطور که در بالا گفتیم، منطقه ترکمن صحرا در شمال شرقی ایران قرار دارد و از سمت غرب به دریای خزر و از سمت شما به جمهوری ترکمنستان می رسد، این منطقه رویایی از سمت شرق با خراسان شمالی و بجنورد و دره گز را هم نیز در بر می گیرد و از سمت جنوب با کوهپایه ‌های جنگلی البرز‌ شمالی پایان می ‌یابد. قطعا منطقه ای که با این همه وسعت می تواند شروع سفری هیجان انگیز و نسبتا ماجراجویانه به حساب بیاید چرا که شما با رفتن به این منطقه دستتان باز است تا به هر منطقه ای که می خواهید بروید و از طبیعت گردی خود لذت ببرید. همانطور که گفتیم این منطقه به دلیل وسعت بالایی که دارد جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصر‌ به‌ فردی در آن وجود دارد که از جمله ی آن ها عبارتند از بلندترین برج آجری جهان تا هزار دره‌ ها، گورستان سنگی مرموز و اسب ‌های اصیل ترکمن هر کدام به تنهایی می ‌تواند دلیلی برای سفر به ترکمن صحرا باشد. در کنار این جاذبه‌ ها، فرهنگ غنی و موسیقی مردم ترکمن نیز میراثی گران‌ بها برای ترکمن‌ صحرا است. در ترکمن صحرا می ‌توان میان آوای دوتار و طرح و رنگ لباس زنان غرق شد.

مقبره خالد نبی

در میان پیچ و خم ها جاده ای که در این منطقه وجود دارد جاده ای پرپیچ و خم وجود دارد که به کوهی به نام گوگجه داغ منتهی می شود، بر فراز این کوه مقبره ای پر از روایت به نام خالد نبی وجود دارد. بی اغراق می توان گفت که این منطقه همانند یک تابلوی نقاشی است که هر قدم که در آن برمی دارید گویی در سرزمین رویاها در حال حرکت هستید. میزان زیبایی طبیعت به قدری است که می‌خواهید تمام تپه ماهورها و دره‌ها را بالا و پایین بروید، گل‌های زرد را ببویید و هر تکه‌ سنگی را که دیدید در آغوش بکشید. این‌جا تکه‌ای از ترکمن‌صحرا است؛ طبیعت اطراف زیارتگاه خالدنبی، جایی که یک طرف‌تان تپه‌ماهورهای سبزرنگ و طرف دیگر هزاردره‌ها قطعا می تواند روحتان را تسخیر کند.

گورستانی مرموز

در نزدیکی مقبره ی خالد نبی تعدادی تندیس سنگی وجود دارد که این مکان را شبیه به گورستان کرده است. مطابق با افسانه هایی وجود دارد برخی از این پیکره های سنگی دشمنان خالد نبی بوده اند که گرفتار خشم خداوند شده و به شکل سنگ در آمده اند. برخی روایت‌ها هم می‌گویند خالد بن سنان از دست قوم خورشید به قله کوه گوگجه داغ پناه می‌آورد و با یارانش به خواست خداوند به شکل سنگ در می‌آیند تا اسیر دشمنان نشوند. همانطور که مشاهده می کنید روایت های زیادی درباره این گورستان مرموز در منطقه ترکمن صحرا وجود دارد. قدمت تاریخی این گورستان به هزار سال پیش برمی ‌گردد و اکنون به عنوان یک اثر ملی نیز به ثبت رسیده است. متاسفانه طی سال‌های اخیر صدمات زیادی به این تندیس‌های تاریخی وارد شده است. پیش از آن‌که به طور کل نابود شوند بازدید از این یادگار تاریخی مرموز را از دست ندهید.

هزاردره

یک پدیده ی زمین شناسی در منطقه ترکمن صحرا به نام هزار دره وجود دارد که از مناطقی با سنگ های سست یا رسوبات ریز نیز تشکیل شده است. در این منطقه آنچنان پوشش گیاهی وجود ندارد و از طرفی هم فرسایش های آبی و تراکم زیاد آبراهه ها سبب شده اند که ناهمواری های زیادی در محدوده ی هزار دره به وجود بیاید.

زمان مناسب برای سفر به ترکمن صحرا

با توجه به شرایط جغرافیایی که منطقه ترکمن صحرا دارا می باشد بهترین زمان برای بازدید از آن می تواند بین ماه های فروردین و اردیبهشت و همچنین فصل پاییز باشد؛ چرا که آب و هوای مساعدی که در این منطقه وجود دارد شرایطی را به وجود دارد که دلتان می خواهد ساعت ها در تماشای این منطقه بنشینید و از طبیعت لذت کافی را ببرید.

لوازم لازم جهت سفر به ترکمن صحرا

 • کارت شناسایی
 • دارو و لوازم شخصی ( لیوان، قاشق و …)
 • لباس و کفش مناسب
 • کوله پشتی
 • خوراکی های انرژی بخش و مغذی
 • دوربین عکاسی و سایر لوازم مربوطه
 • لوازم پیشنهادی
 • دفترچه بیمه
 • چراغ قوه یا هدلایت
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد افتاب
 • فلاسک چای

قوانین کنسلی

 • جریمه کنسلی از قیمت پرداختی توسط مشتری کسر می‌شود.
 • درصورت کنسل کردن تور از ۳ تا ۶ روز قبل از سفر ۲۵% کسر می‌شود.
 • درصورت کنسل کردن تور از ۱ تا ۲ روز قبل از سفر ۵۰% کسر می‌شود.
 • درصورت کنسل کردن تور از ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از سفر ۷۰% کسر می‌شود.
 • درصورت کنسل کردن تور از ۱۲ ساعت قبل و یا عدمحضور در سفر ۹۰% کسر می‌شود

اطلاعات بیشتر: ۲۶۲۹۴۸۷۸-۰۲۱ – ۹۴۷۹۱۵۰-۰۹۱۲

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *