برگزاری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران

جدول برنامه های ۱۰ روز با عکاسان

(شرکت در نشست ها آزاد و رایگان است)

هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران دوره گذار است

نشست خبری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور سیف الله صمدیان، رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران و اسماعیل عباسی، دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران» صبح امروز (دوشنبه ۳ آذر) در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در ابتدای این نشست، صمدیان گفت: از هشتم تا هجدهم آذرماه هشتمین دوره این رویداد به همت انجمن عکاسان ایران برگزار می‌شود. این انجمن یک انجمن سراسری است و با ۶ انجمن دیگر (میراث فرهنگی، مطبوعاتی، سینما، تئاتر، صنعتی و تبلیغاتی، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس) که در رشته عکاسی فعال هستند، تفاوت دارد.
وی ادامه داد: ما تا دوره هفتم «۱۰ روز با عکاسان ایران» قصدمان گرد هم آوردن انجمن‌های عکاسی بود و ابتکار نویی به شمار می‌رفت که با همکاری و دلسوزی انجمن‌های عکاسی همراه بود. اما تصمیم بر این بود که پس از آن هر انجمن خودش برنامه‌های مستقل داشته باشد، بنابراین جدایی ما از دیگر انجمن‌ها، از سر مهر و علاقه بود.
صمدیان در ادامه گفت:  انجمن عکاسان ایران از ۱۳۸۸ راه‌اندازی شد. مأموریت هیأت مدیره دوره اخیر، اردیبهشت به پایان می‌رسید و قصد دخالت در کارهای هیأت مدیره جدید را نداشتیم اما چون مجمع عمومی به حد نصاب نرسید مجبور شدیم ادامه دهیم و با فرصت کمی که داشتیم برای ۱۰ روز با عکاسان برنامه ریزی شد و اسماعیل عباسی به عنوان دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران انتخاب شد. پس از آن قرار بود نوبت اول مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران اول آذرماه برگزار شود و برای نخستین بار انتخابات هیات مدیره به صورت اینترنتی برای اعضای شهرستانی انجمن برگزار شود، اما به دلیل قطعی